Apartmanda Beslenebilecek Köpek Cinsleri

Apartmanda Beslenebilecek Köpek Cinsleri

Apartmanda kolay beslenebilecek köpek cinsleri nedir diye düşünüyorsanız bu rehber tam size göre!

Evde hayvan beslemek tahmin edeceğiniz üzere sorumluluk gerektiren bir şey ama bir kez bu işe bulaştınız mı hissettirdiği duygunun da tarifi yok. Hayatında hiç hayvan beslememiş kişilerin, bir hayvanın aile bireylerinden biri olmasını anlaması kolay olmayabilir belki ama hayatının en az bir döneminde hayvan beslemiş biri bunun nasıl bir bağ olduğunu çok iyi bilir. Bazen siz ona bakarsınız bazen de evet o size…

Ve evet, belki kedi veya balık bakmak daha kolay olabilir ama bilen bilir bir köpeğin arkadaşlığı paha biçilemezdir. Bu da psikologların iletişim sorunu yaşayan çocuklara, obsesyonu olan bireylere, yalnızlık çekenlere en çok neden köpek beslemelerini tavsiye ettiklerini açıklıyor galiba.

Hayatınızı evcil hayvanınıza göre düzenlemek

Gelgelelim şehir hayatında köpek beslemek hem fiziksel zorluğu hem de maliyeti açısından külfetli bir iş. Tatile gideceğiniz zaman onu da düşünüp plan yapmanız gerekiyor. Aylık bütçenizin bir bölümünü ona ayırmanız, hatta hastalık sakatlanma gibi acil durumlar için bir köşede biraz para bulundurmanız da şart. Onları mutlu edecek oyuncakları ne zaman aldığınızın ise farkına bile varmayacaksınız.

Köpekler de birçok hayvan gibi özgür ruhludur ama aidiyet duygusu daha yüksektir. Kimi köpek devasa cüssesine rağmen çok arkadaş canlısı olabilir, kimi köpek de avuç içi kadar boyuyla örtüşmeyen hırçınlığa sahiptir. Elbette her köpek doğada olmayı sever. Sizler için evde kolay bakabileceğiniz köpek cinslerini listeledik.

Golden Retriever


Birkaç türde köpek ve daha bir sürü hayvan beslemiş biri olarak benim favorim Golden Retriever. Evde beslemek için biraz büyük gibi görünse de sakin ve iyi huylu bir köpek olduğu için en çok tercih edilenler arasındadır. Sakin dediysem yanlış anlamayın bütün gün öyle bir köşeye kıvrılıp uyan cinslerden değildir. Golden Retriever uzun parlak tüylerinin yanı sıra mükemmel bir oyun arkadaşı olarak bilinir. Çok arkadaş canlısı ve sahiplerine sadıktırlar.

Eğitimi oldukça kolay bir köpek türüdür, çünkü çok akıllıdır.  10 ile 12 yıl arasında yaşayan Golden Retriever’lara pek bir şeyin bekçiliğini yaptıramazsınız. Çünkü kim başını okşasa onunla arkadaş olur. Çok duygusal hayvanlardır ve hepsinin kendine has karakterleri vardır. Kendisini aile bireyi olarak gördüğünden biraz sesinizi yükselttiğinizde küsebilir. Küçük bir oyunla tekrar kalbini kazanabilirsiniz.

Chivava (Şivava)

Chivava (Şivava)


Çanta köpeği olarak bilinen Chivava’nın kökeni Çin’dir. Dünyaya Amerika kıtasından yayılan bu köpek çok kısa boylu olduğu için apartmanda beslenmeye uygundur. Kısa tüylü oluşları sebebiyle bakımları kolaydır ama çabuk üşürler. Soğuğa karşı hassastırlar. Onu sıcak tutmak için kıyafet bulmakta zorlanmazsınız.

Sadıktır, iyi bir aile köpeği olmakla birlikte yabancılara ve diğer köpeklere şüpheyle yaklaşır. Yani biraz sık havlayabilir. Eğer sesten aşırı etkilenen komşularınız varsa Chivava cinsi köpek almayı bir kez daha düşünmelisiniz. Ancak küçük bir Chivava alıp iyice sosyalleştirebilir ve apartman hayatına adapte edebilirsiniz. Çocuklara karşı sabırlı olan Chivava’lar kızdırıldığında ısırabilir. Zeki bir köpek olmasına karşın eğitimleri biraz güç olabilir.

Maltesa (Malta Köpeği)

Maltesa (Malta Köpeği)


Maltesa cinsi köpekler de hem küçük oluşları hem de sevimli suratlarıyla ev hayatı için dünyada en fazla tercih edilen köpek türleri arasında gelir. İnsanlarla da diğer hayvanlarla da iyi anlaşırlar. Sık ve gür tüyleri olmasına karşın çok fazla tüy dökmezler. Genellikle pamuk gibi beyazdırlar ev köpeği olarak çok tercih edilirler.

Maltesa’ların bu tatlı ve şirin görünümünün kalıcı olmasını istiyorsanız düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Her ne kadar aşırı sevgi gösterilmesine alışık olsalar da bu onlarda zaman zaman davranış bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu yüzden o sevimli suratına bakıp yumuşatmayacağınız bazı kurallarınızın olmasında fayda var.

Boston Terrier

Boston Terrier


Kısa tüylü şaşkın suratlı Boston Terrier’ler bir aile köpeği olarak en isabetli seçimlerden biridir. Evde kolay bakabileceğiniz köpek cinsleri arasında yer alırlar. Çocuklarla çok iyi anlaşan bu cins çok fazla tüy dökmemesiyle annelerin de tercihidir. Çok fazla bakım gerektirmemesi onları daha tasarruflu bir hale getirmektedir. Ev içerisinde eğitilebilecek, kolay anlayan bir köpektir ancak erken yaşta eğitilmesi diğer köpeklere karşı nazik olmasında yardımcı olur. İçlerindeki lider ruh ortaya çıktığında inatçı ve söz dinlemez olabilirler ama genellikle sakin ve uyumludurlar.

Jack Russell Terrier

Jack Russell Terrier

Bir diğer şaşkın suratlı köpek de Jack Russell Terrier’dir. Küçük köpekler arasında yer alan bu türün kökeni İngiltere’dir. Avcı genetiğine sahip olduklarından o yüksek enerjilerini atmak için egzersiz ihtiyaçları yüksektir. Eğer hiperaktif bir çocuğunuz varsa en iyi arkadaşı pekâlâ bir Jack Russell Terrier olabilir. Her gün yürüyüşe çıkarmazsanız evde oradan oraya koşturup sizi biraz yorabilirler. Cesur bir köpektir ve inatçı tarafı da vardır.

Eğitim konusunda istekli değildir, ilgisini çeken şeyin peşine takılıp gidebilir. Tüyleri kısa bakımı kolaydır. Başka köpeklere araları pek iyi değildir avcı güdüleri başka hayvanlara saldırmasına sebep olabilir ama ev yaşamı içinde uyumlu köpeklerdir. Jack Russell Terrier’ler de havlamayı severler. Bahçesi olan müstakil evlerde bakmak daha kolaydır.

Pug

Pug

Buruşuk suratlı Pug’lar, kısa boylu küçük köpekler kategorisinde ancak fazla inatçı hayvanlardır.  Sevecen tavırları onlara hemen ısınmanızı sağlasa da bazen sahiplerini mutlu etmek için davranışlarında aşırıya kaçabilirler. Eğer sabırlı biriyseniz onu seçebilirsiniz. Diğer bir sorun ise yüz şekilleri sebebiyle dolayısıyla uyurken biraz fazla gürültücü olabilirler. Eğer köpeğinize sarılıp uyumayı hayal ediyorsanız sanırım doğru köpek sizin için Pug değil…

Beagle

Beagle


Kısa sürede çok iyi bir ev arkadaşı ve sadık bir dost olma huyları ile bilinen Beagle cinsi köpekler kısa tüyleri sebebiyle de tercih edilir. Çok fazla tüy dökmediği için sık sık yıkamanız ve taramanız gerekmez. Bu özellikleri de onu mükemmel bir ev köpeği yapar. Dayanıklı bünyeye sahip Beagle’ler ayrıca sevecen ve cana yakın bir tür olmaları ile ön plana çıkmaktadır.

Hayat dolu, enerjik ve hiperaktiftir. Soğukla arası pek olmayan Beagle, iz sürme konusunda da oldukça iyidir. Doğaları gereği biraz inatçı ve muzip olan bu minik canlılar sosyal, neşeli ve bağımsızdır. İstediğiniz her an hazır bir oyun arkadaşıdırlar.

Pekingese (Pekinez) Cinsi Köpek

Pekingese (Pekinez) Cinsi Köpek

Bakmayın cüssesine, kucakta taşınabilecek boyutlarda olsa da kendisinden beklenmeyecek derecede cesur bir ırktır. Uzun tüylü bir ırk olduğu için biraz fazla bakım gerektirir. Yeterince sosyalleştirilirse hayvanlarla ve köpeklerle iyi anlaşırlar ancak saygısızlığı ve rahatsız edilmeyi affetmezler. Çocuklarla iletişimi genellikle iyi olsa da sert hareketlere tepki verebilirler. Bu yüzden küçük çocukları olan aileler için tavsiye edilmezler.

Özgür ruhu bir köpek olduğundan davranışlarının patronu kendisidir. İnatçıdır, bu yüzden baskın olmanızda fayda var. Ancak pozitif bir yaklaşımla ve sabırlı kişiler tarafından eğitim verilebilir.

Diğer köpek cinslerinden biraz daha fazla kıskançtırlar. Ruhlarında bekçilik özelliği bulunur. Sahibine karşı sonsuz savunma içgüdüsü taşırlar ve kendilerini tehlikeye atmaktan kaçınmazlar. Fazla beslendiğinde şişmanlasalar da zaman zaman iştahsızlık yaşadıkları olur.

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo


Yaşadığı evlerin neşesi olan bu şirin ve tatlı köpek çok enerjiktir ve çoğu zaman da gürültücü olabilir. Ve ne yazık ki çok da tüy döker. Bu yüzden genellikle bebekli ailelerin tercihi değildir. Çocukların oyun oynama tarzları ve aşırı ilgileri onların ısırmalarına bile yok açabilir. Daha çok yalnız yaşayanların tercih ettiği neşeli, sempatik, kendine özgü bir köpek olan Pomeranian Boo, popülaritesi çok yüksek ve üretimi de bir o kadar zor olduğu için pahalıdır.

Yabancılara karşı her zaman temkinli yaklaşan Boo’lar akıllı olduklarından eğitimleri kolaydır. Ancak havlamayı çok severler. Bu yüzden apartmanda beslenecekse yavruyken iyi eğitilmelidirler. Haftada bir kaç kere fırçalanmalı ve sadece ihtiyacı olduğunda banyo yaptırılmalıdır. Diş sağlığı önemlidir. Bu yüzden bakımları biraz meşakkatlidir. Dişlerinin günde bir kere fırçalanması onun için en ideal olanıdır ama en azından haftada bir kere fırçalanması da yeterli olacaktır. Ailesine bağlı, öğrenmeyi seven, akıllı bir köpek türüdür, eğitildiklerinde iyi birer bekçi köpeği olabilirler.

Maltipoo

Maltipoo

Bu surata kim hayır diyebilir? Tam bir aile köpeği olan Maltipoo,  Poodle ve Maltese ırkının karışımı melez bir köpektir. Apartman yaşantısına uyumlu ve uysal bir ırktır. Ailesine çok bağlıdır. Sevgi dolu, akıllı, canlı, oyun sever bir köpektir. Nadiren tüy döker ama kıvırcık olduğu için tüylerinin düzenli olarak taranması gerekir. Ayda bir tüyleri taş edilirse bakımı daha kolay olur, sık sık yıkanması gerekmez.

Yavruyken sosyalleştirilirse köpeklerle ve diğer ev hayvanlarıyla iyi geçinir. Yabancılardan pek hoşlanmaz ve ailesini korumaktan çekinmez. Çocuklarla iyi anlaşır ancak çok küçük olduklarından çocukların yapacağı herhangi bir hareket onlara istemeden zarar vermelerine neden olabilir. Öğrenmeye heveslidir, pozitif ve cesaretlendirici yaklaşımla her şeyi öğrenebilir ama ev eğitimi vermek biraz zaman ve sabır gerektirebilir.

Apartman/Bina ve Site Yönetimi hakkında diğer tüm bilgiler için tıklayınız.

Türkiyenin en başarılı firması olan Alemdar Bina ve Site yönetimi ile iletişime geçiniz.Bina ve Site yönetimi hakkında kafanıza takılan tüm sorular için uzman ekiplerimiz tarafından detaylı olarak yardım alabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpek Cinsleri

Apartmanda Beslenebilecek Köpek Cinsleri

Apartmanda kolay beslenebilecek köpek cinsleri nedir diye düşünüyorsanız bu rehber tam size göre!

Evde hayvan beslemek tahmin edeceğiniz üzere sorumluluk gerektiren bir şey ama bir kez bu işe bulaştınız mı hissettirdiği duygunun da tarifi yok. Hayatında hiç hayvan beslememiş kişilerin, bir hayvanın aile bireylerinden biri olmasını anlaması kolay olmayabilir belki ama hayatının en az bir döneminde hayvan beslemiş biri bunun nasıl bir bağ olduğunu çok iyi bilir. Bazen siz ona bakarsınız bazen de evet o size…

Ve evet, belki kedi veya balık bakmak daha kolay olabilir ama bilen bilir bir köpeğin arkadaşlığı paha biçilemezdir. Bu da psikologların iletişim sorunu yaşayan çocuklara, obsesyonu olan bireylere, yalnızlık çekenlere en çok neden köpek beslemelerini tavsiye ettiklerini açıklıyor galiba.

Hayatınızı evcil hayvanınıza göre düzenlemek

Gelgelelim şehir hayatında köpek beslemek hem fiziksel zorluğu hem de maliyeti açısından külfetli bir iş. Tatile gideceğiniz zaman onu da düşünüp plan yapmanız gerekiyor. Aylık bütçenizin bir bölümünü ona ayırmanız, hatta hastalık sakatlanma gibi acil durumlar için bir köşede biraz para bulundurmanız da şart. Onları mutlu edecek oyuncakları ne zaman aldığınızın ise farkına bile varmayacaksınız.

Köpekler de birçok hayvan gibi özgür ruhludur ama aidiyet duygusu daha yüksektir. Kimi köpek devasa cüssesine rağmen çok arkadaş canlısı olabilir, kimi köpek de avuç içi kadar boyuyla örtüşmeyen hırçınlığa sahiptir. Elbette her köpek doğada olmayı sever. Sizler için evde kolay bakabileceğiniz köpek cinslerini listeledik.

Golden Retriever


Birkaç türde köpek ve daha bir sürü hayvan beslemiş biri olarak benim favorim Golden Retriever. Evde beslemek için biraz büyük gibi görünse de sakin ve iyi huylu bir köpek olduğu için en çok tercih edilenler arasındadır. Sakin dediysem yanlış anlamayın bütün gün öyle bir köşeye kıvrılıp uyan cinslerden değildir. Golden Retriever uzun parlak tüylerinin yanı sıra mükemmel bir oyun arkadaşı olarak bilinir. Çok arkadaş canlısı ve sahiplerine sadıktırlar.

Eğitimi oldukça kolay bir köpek türüdür, çünkü çok akıllıdır.  10 ile 12 yıl arasında yaşayan Golden Retriever’lara pek bir şeyin bekçiliğini yaptıramazsınız. Çünkü kim başını okşasa onunla arkadaş olur. Çok duygusal hayvanlardır ve hepsinin kendine has karakterleri vardır. Kendisini aile bireyi olarak gördüğünden biraz sesinizi yükselttiğinizde küsebilir. Küçük bir oyunla tekrar kalbini kazanabilirsiniz.

Chivava (Şivava)

Chivava (Şivava)


Çanta köpeği olarak bilinen Chivava’nın kökeni Çin’dir. Dünyaya Amerika kıtasından yayılan bu köpek çok kısa boylu olduğu için apartmanda beslenmeye uygundur. Kısa tüylü oluşları sebebiyle bakımları kolaydır ama çabuk üşürler. Soğuğa karşı hassastırlar. Onu sıcak tutmak için kıyafet bulmakta zorlanmazsınız.

Sadıktır, iyi bir aile köpeği olmakla birlikte yabancılara ve diğer köpeklere şüpheyle yaklaşır. Yani biraz sık havlayabilir. Eğer sesten aşırı etkilenen komşularınız varsa Chivava cinsi köpek almayı bir kez daha düşünmelisiniz. Ancak küçük bir Chivava alıp iyice sosyalleştirebilir ve apartman hayatına adapte edebilirsiniz. Çocuklara karşı sabırlı olan Chivava’lar kızdırıldığında ısırabilir. Zeki bir köpek olmasına karşın eğitimleri biraz güç olabilir.

Maltesa (Malta Köpeği)

Maltesa (Malta Köpeği)


Maltesa cinsi köpekler de hem küçük oluşları hem de sevimli suratlarıyla ev hayatı için dünyada en fazla tercih edilen köpek türleri arasında gelir. İnsanlarla da diğer hayvanlarla da iyi anlaşırlar. Sık ve gür tüyleri olmasına karşın çok fazla tüy dökmezler. Genellikle pamuk gibi beyazdırlar ev köpeği olarak çok tercih edilirler.

Maltesa’ların bu tatlı ve şirin görünümünün kalıcı olmasını istiyorsanız düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Her ne kadar aşırı sevgi gösterilmesine alışık olsalar da bu onlarda zaman zaman davranış bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu yüzden o sevimli suratına bakıp yumuşatmayacağınız bazı kurallarınızın olmasında fayda var.

Boston Terrier

Boston Terrier


Kısa tüylü şaşkın suratlı Boston Terrier’ler bir aile köpeği olarak en isabetli seçimlerden biridir. Evde kolay bakabileceğiniz köpek cinsleri arasında yer alırlar. Çocuklarla çok iyi anlaşan bu cins çok fazla tüy dökmemesiyle annelerin de tercihidir. Çok fazla bakım gerektirmemesi onları daha tasarruflu bir hale getirmektedir. Ev içerisinde eğitilebilecek, kolay anlayan bir köpektir ancak erken yaşta eğitilmesi diğer köpeklere karşı nazik olmasında yardımcı olur. İçlerindeki lider ruh ortaya çıktığında inatçı ve söz dinlemez olabilirler ama genellikle sakin ve uyumludurlar.

Jack Russell Terrier

Jack Russell Terrier

Bir diğer şaşkın suratlı köpek de Jack Russell Terrier’dir. Küçük köpekler arasında yer alan bu türün kökeni İngiltere’dir. Avcı genetiğine sahip olduklarından o yüksek enerjilerini atmak için egzersiz ihtiyaçları yüksektir. Eğer hiperaktif bir çocuğunuz varsa en iyi arkadaşı pekâlâ bir Jack Russell Terrier olabilir. Her gün yürüyüşe çıkarmazsanız evde oradan oraya koşturup sizi biraz yorabilirler. Cesur bir köpektir ve inatçı tarafı da vardır.

Eğitim konusunda istekli değildir, ilgisini çeken şeyin peşine takılıp gidebilir. Tüyleri kısa bakımı kolaydır. Başka köpeklere araları pek iyi değildir avcı güdüleri başka hayvanlara saldırmasına sebep olabilir ama ev yaşamı içinde uyumlu köpeklerdir. Jack Russell Terrier’ler de havlamayı severler. Bahçesi olan müstakil evlerde bakmak daha kolaydır.

Pug

Pug

Buruşuk suratlı Pug’lar, kısa boylu küçük köpekler kategorisinde ancak fazla inatçı hayvanlardır.  Sevecen tavırları onlara hemen ısınmanızı sağlasa da bazen sahiplerini mutlu etmek için davranışlarında aşırıya kaçabilirler. Eğer sabırlı biriyseniz onu seçebilirsiniz. Diğer bir sorun ise yüz şekilleri sebebiyle dolayısıyla uyurken biraz fazla gürültücü olabilirler. Eğer köpeğinize sarılıp uyumayı hayal ediyorsanız sanırım doğru köpek sizin için Pug değil…

Beagle

Beagle


Kısa sürede çok iyi bir ev arkadaşı ve sadık bir dost olma huyları ile bilinen Beagle cinsi köpekler kısa tüyleri sebebiyle de tercih edilir. Çok fazla tüy dökmediği için sık sık yıkamanız ve taramanız gerekmez. Bu özellikleri de onu mükemmel bir ev köpeği yapar. Dayanıklı bünyeye sahip Beagle’ler ayrıca sevecen ve cana yakın bir tür olmaları ile ön plana çıkmaktadır.

Hayat dolu, enerjik ve hiperaktiftir. Soğukla arası pek olmayan Beagle, iz sürme konusunda da oldukça iyidir. Doğaları gereği biraz inatçı ve muzip olan bu minik canlılar sosyal, neşeli ve bağımsızdır. İstediğiniz her an hazır bir oyun arkadaşıdırlar.

Pekingese (Pekinez) Cinsi Köpek

Pekingese (Pekinez) Cinsi Köpek

Bakmayın cüssesine, kucakta taşınabilecek boyutlarda olsa da kendisinden beklenmeyecek derecede cesur bir ırktır. Uzun tüylü bir ırk olduğu için biraz fazla bakım gerektirir. Yeterince sosyalleştirilirse hayvanlarla ve köpeklerle iyi anlaşırlar ancak saygısızlığı ve rahatsız edilmeyi affetmezler. Çocuklarla iletişimi genellikle iyi olsa da sert hareketlere tepki verebilirler. Bu yüzden küçük çocukları olan aileler için tavsiye edilmezler.

Özgür ruhu bir köpek olduğundan davranışlarının patronu kendisidir. İnatçıdır, bu yüzden baskın olmanızda fayda var. Ancak pozitif bir yaklaşımla ve sabırlı kişiler tarafından eğitim verilebilir.

Diğer köpek cinslerinden biraz daha fazla kıskançtırlar. Ruhlarında bekçilik özelliği bulunur. Sahibine karşı sonsuz savunma içgüdüsü taşırlar ve kendilerini tehlikeye atmaktan kaçınmazlar. Fazla beslendiğinde şişmanlasalar da zaman zaman iştahsızlık yaşadıkları olur.

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo


Yaşadığı evlerin neşesi olan bu şirin ve tatlı köpek çok enerjiktir ve çoğu zaman da gürültücü olabilir. Ve ne yazık ki çok da tüy döker. Bu yüzden genellikle bebekli ailelerin tercihi değildir. Çocukların oyun oynama tarzları ve aşırı ilgileri onların ısırmalarına bile yok açabilir. Daha çok yalnız yaşayanların tercih ettiği neşeli, sempatik, kendine özgü bir köpek olan Pomeranian Boo, popülaritesi çok yüksek ve üretimi de bir o kadar zor olduğu için pahalıdır.

Yabancılara karşı her zaman temkinli yaklaşan Boo’lar akıllı olduklarından eğitimleri kolaydır. Ancak havlamayı çok severler. Bu yüzden apartmanda beslenecekse yavruyken iyi eğitilmelidirler. Haftada bir kaç kere fırçalanmalı ve sadece ihtiyacı olduğunda banyo yaptırılmalıdır. Diş sağlığı önemlidir. Bu yüzden bakımları biraz meşakkatlidir. Dişlerinin günde bir kere fırçalanması onun için en ideal olanıdır ama en azından haftada bir kere fırçalanması da yeterli olacaktır. Ailesine bağlı, öğrenmeyi seven, akıllı bir köpek türüdür, eğitildiklerinde iyi birer bekçi köpeği olabilirler.

Maltipoo

Maltipoo

Bu surata kim hayır diyebilir? Tam bir aile köpeği olan Maltipoo,  Poodle ve Maltese ırkının karışımı melez bir köpektir. Apartman yaşantısına uyumlu ve uysal bir ırktır. Ailesine çok bağlıdır. Sevgi dolu, akıllı, canlı, oyun sever bir köpektir. Nadiren tüy döker ama kıvırcık olduğu için tüylerinin düzenli olarak taranması gerekir. Ayda bir tüyleri taş edilirse bakımı daha kolay olur, sık sık yıkanması gerekmez.

Yavruyken sosyalleştirilirse köpeklerle ve diğer ev hayvanlarıyla iyi geçinir. Yabancılardan pek hoşlanmaz ve ailesini korumaktan çekinmez. Çocuklarla iyi anlaşır ancak çok küçük olduklarından çocukların yapacağı herhangi bir hareket onlara istemeden zarar vermelerine neden olabilir. Öğrenmeye heveslidir, pozitif ve cesaretlendirici yaklaşımla her şeyi öğrenebilir ama ev eğitimi vermek biraz zaman ve sabır gerektirebilir.

Apartman/Bina ve Site Yönetimi hakkında diğer tüm bilgiler için tıklayınız.

Türkiyenin en başarılı firması olan Alemdar Bina ve Site yönetimi ile iletişime geçiniz.Bina ve Site yönetimi hakkında kafanıza takılan tüm sorular için uzman ekiplerimiz tarafından detaylı olarak yardım alabilirsiniz.